Poznaj zespół prowadzących LED

 

Marcin BagińskiMarcin Bagiński

Urodzony w 1990 roku w malowniczym mazowieckim mieście – Łomży. Od młodości rozwijał swoje zainteresowania w naukach społeczno-ekonomicznych. Laureat wielu olimpiad i konkursów przedmiotowych, członek Stowarzyszenia Mensa Polska, a także student Gospodarki Przestrzennej oraz Geografii na Uniwersytecie Warszawskim. W KoLibrze od marca 2012 roku, od września jako Wiceprezes oddziału Warszawa, a od 29 listopada  jako Prezes tego oddziału. W stolicy koordynuje projekt edukacyjny dla szkół średnich Akademię KoLibra. Zdobywca 6 miejsca w II edycji Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. Ekonomią zainteresował się poprzez postać Miltona Friedmana, a następnie zgłębiał wiedzę w nurcie Austriackiej Szkoły Ekonomii. Osobą, która go inspiruje jest amerykański kongresmen Ron Paul.

 

 

kasia guziakKatarzyna Guziak

Urodzona w Poznaniu. Dzieciństwo spędziła w Lesznie, natomiast na czas studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym powróciła do stolicy Wielkopolski. Pracę licencjacką pisała na temat niedozwolonych praktyk w rachunkowości na przykładzie afer Enronu, WorldComu i Parmalatu. Za tę pracę otrzymała nagrodę II stopnia przyznaną przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. W pracy magisterskiej natomiast badała wpływ niezależności ekonomicznej kobiet na rozwój społeczeństw. W ekonomii najbardziej interesują ją zależności makro- i mikroekonomiczne w gospodarce i ich wpływ na działalność człowieka oraz inwestycje alternatywne. Pierwsze doświadczenia dydaktyczne zdobywała już w 2003r. działając charytatywnie jako korepetytor w świetlicy terapeutycznej. Prywatnie otwarta na każdego człowieka optymistka. Fascynatka Kresów, polskich gór, podróży, wycieczek rowerowych, artystyczna dusza.

 

Piotr HekertPiotr Hekert

Studiuje medycynę na Uniwersytecie im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Dwukrotny finalista przedmiotowej olimpady biologicznej. Od dziecka zinteresowany biologią, a teraz głównie neurologią. Miał niemałe przygody z grą na perkusji i biegami długodystansowymi. W wolnych chwilach zanurza się tematyce społeczno-politycznej, etycznej, filozoficznej i ekonomicznej. Lubi mieć jasny, klarowny wzgląd na rzeczywistość. Członek stowarzyszenia KoLiber od 2011 roku.

 

 

 

łukasz jakackiŁukasz Jakacki

Łukasz Jakacki jest członkiem szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber. Posiada tytuł magistra filologii angielskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, zaś obecnie studiuje na nim ekonomię na drugim stopniu. Zajmuje się tłumaczeniami w parze językowej polski-angielski – w tym charytatywnie tłumaczeniami angielskojęzycznych filmów o tematyce ekonomicznej dla Fundacji Instytut Ludwiga von Misesa, ośrodka badawczo-edukacyjnego tworzącego warunki do swobodnej i otwartej debaty ekonomicznej. Interesuje się metodami skutecznego promowania idei wolności gospodarczej oraz efektywnymi sposobami wprowadzania reform gospodarczych. Jest absolwentem Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. Ponadto, wziął udział w wileńskim Think Tank School for Central and Eastern Europe.

 

piotr kasperkiewiczPiotr Kasperkiewicz

Rocznik ’89, student ekonomii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Konserwatysta i wolnorynkowiec, interesuje się teoriami ekonomicznymi, historią gospodarczą i filozofią. Działa w KoLibrze od listopada 2011 roku. Od listopada 2012 roku prowadzi również Lekcje Ekonomii dla Dzieci. W styczniu 2013 roku powołany do Zarządu Oddziału Poznań na stanowisko Skarbnika. Przed rozpoczęciem studiów wyczynowo uprawiał kolarstwo, będąc członkiem kadry narodowej zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Świata w kolarstwie torowym w Meksyku.

 

 

karolina kmiećKarolina Kmieć

Studentka prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Działa w Kole Naukowym Myśli Politycznej im. Friedricha von Hayeka. Interesuje się historią, myślą polityczną i kulturą. Fanka dobrej muzyki rockowej, zwłaszcza w wydaniu Pink Floyd. Pasjonatka epoki romantyzmu i miłośniczka orchidei. Działa w KoLibrze od czerwca 2011 roku. Od stycznia 2012 roku Sekretarz Oddziału Poznań, a od grudnia 2012 roku także członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia KoLiber, gdzie również pełni funkcję Sekretarza. W styczniu 2013 roku powołana do Zarządu Oddziału Poznań na drugą kadencję  Sekretarza Oddziału.

 

Jakub Kulesza

Jakub Kulesza

Niepokorny indywidualista, którego zderzenie w zbyt młodym wieku z poglądami Korwina, skazało na nieustanną potrzebę zgłębiania i szerzenia wolnościowych idei. Od 1990 roku mieszkał w Puławach gdzie w wieku 17 lat założył Młodzieżową Sekcję UPR. Działał w niej do października 2009 roku kiedy to udał się na studencką emigrację na PW by kształcić się na makrokierunku Elektronika, Informatyka i Telekomunikacja. W KoLibrze od 2010 roku. Od 2011 koordynuje projekty Latający Uniwersytet KoLibra i Lekcje Ekonomii dla Dzieci, w 2012 roku był wiceprezesem oddziału Warszawa, od czerwca do grudnia 2012 roku był Skarbnikiem i I Wiceprezesem KoLibra a 8 grudnia 2012 roku został wybrany na stanowisko Prezesa Stowarzyszenia KoLiber. W ekonomii kręci go szkoła austriacka, w polityce libertarianizm a w sporcie sztuki walk – trenował judo, taekwondo oraz kickboxing.

.

lusina_piotr_fPiotr Lusina

Niepoprawny optymista, głęboko wierzący w ostateczny sukces swoich ideałów i sens działań. Mieszanka romantycznego idealizmu z pozytywistycznym utylitaryzmem. Od najmłodszych lat cenił niezależność i indywidualizm, co zaowocowało zamiłowaniem do wolnościowych poglądów. Swoje wolnorynkowe idee wpisuje w dewizę: „Bóg, Honor, Ojczyzna!”. Po zetknięciu ze świeżo reaktywowanym poznańskim oddziałem „KoLibra” postanowił bez wahania zasilić jego szeregi w celu propagowania wartościowych idei wśród ludzi młodych. Choć pomyślnie ukończył Politechnikę Poznańską, jego największą pasją pozostała ekonomia, geopolityka i psychologia. Stawiając sobie za cel wykształcenie przyszłych polskich elit, a jednocześnie widząc poważne braki w systemie edukacji w Polsce, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zapoznawać młodych Polaków z podstawowymi prawami rządzącymi ekonomią – jako jeden z prowadzących „Lekcje Ekonomii dla Dzieci”. Prywatnie pasjonat sportu, podróży po świecie i wytrawnego wina.

.

jacek marszałekJacek Marszałek

Niereformowalny idealista, który mimo różnych doświadczeń postanowił, że ideałów się nie pozbędzie, za to zmieni taktykę. Urodzony w 1986 r. w Lesznie. Swoje zainteresowanie sprawami ekonomii rozwijał studiując w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, którą ukończył w 2010 r. Nie oznaczało to jednak rozstania z nauką, ponieważ dopiero co udało mu się odkryć austriacką szkołę ekonomii, którą nie tylko zaczął wnikliwie studiować, ale i postanowił propagować. Skupiając się na dalekosiężnych celach, a jednocześnie dostrzegając istotną lukę w systemie edukacji, dotyczącą nauczania elementów ekonomii, zaczął od najmłodszych, opracowując Lekcje Ekonomii dla Dzieci. Poza tym fan żużla, lubujący się w czytaniu przeróżnych książek i sporcie.

 

 

marek mierzwaMarek Mierzwa

Urodzony w 1992 roku, student prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wychowany pod okiem mamy-polonistki i ojca-budowniczego w malowniczej miejscowości na północy Wielkopolski – Czarnkowie. Kolorowa i tętniąca życiem rzeczywistość zawsze intrygowała Marka, nieustannie zapraszając go do stawiania kolejnych kroków na drodze do poznania sekretów jakie skrywa przed nami świat. Obserwacje i poszukiwania odpowiedzi na pytania o jego działanie zaprowadziły go aż tutaj, gdzie czeka przecież idealna okazja, by częścią z nich podzielić się z innymi. Od najmłodszych lat zafascynowany historią i człowiekiem, nigdy się nie nudzi, zawsze pomocny i zawsze wesoły. Le monde est á nous!

 

krzysztof przygodzki1Krzysztof Przygodzki

Studiuje w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne.

Dlaczego LED? Tu ne cede malis, sed contra audentior ito. To cytat z Eneidy Wergiliusza, który można frywolnie, acz zgrabnie przetłumaczyć na “złu się nie poddawaj, lecz dzielnie się z nim zmagaj”. Pomimo że jest przekonany, iż obiektywnie nie istnieje zło (ani dobro) per se, to stoi na stanowisku, że pewne wartości i modele zachowań są korzystniejsze niż inne. W tym sensie, że pozwalają rozwijać się ukrytym talentom i potencjałowi, jaki drzemie w ludziach. Pozwalają również odkrywać najbardziej efektywne i wartościowe sposoby służenia sobie nawzajem. Jest przekonany, że racjonalizm, krytyczne myślenie i wolność do odnoszenia sukcesów (i popełniania błędów), pozwalają nie tylko zerwać woal magicznego myślenia o rzeczywistości, ale przed wszystkim są kluczem do wyzwolenia się z narzuconych okowów, do pełnego życia i o osobistego szczęścia.

 

tomasz pułrólTomasz Pułról

Rocznik ’90, student prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, aktywnie działa w Kole Naukowym Myśli Politycznej im. Friedricha von Hayeka. Od dwóch lat regularnie publikuje felietony w lokalnej prasie, współpracuje również z miesięcznikiem Liberum Veto. Interesuje się myślą polityczną i ekonomiczną, w wolnych chwilach fan dobrej książki i dobrej (głównie czarnej) muzyki, a także piłki nożnej i siatkówki (a szczególnie jej plażowej odmiany, którą lubi uprawiać podczas wakacji w swoich rodzinnych stronach nad największym jeziorem w Wielkopolsce). Światopoglądowo krąży między konserwatywnym liberalizmem a minarchistycznym paleolibertarianizmem. Działa w KoLibrze od października 2010 roku, w tym samym miesiącu został sekretarzem oddziału Poznań, od stycznia 2011 roku był jednocześnie wiceprezesem i sekretarzem oddziału, w styczniu 2012 roku wybrany na Prezesa Oddziału Poznań. Od kwietnia do grudnia 2012 roku był członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia KoLiber, gdzie pełnił funkcję Sekretarza. W styczniu 2013 roku wybrany Prezesem Oddziału Poznań na drugą kadencję.

.

kasia stryjewskaKatarzyna Stryjewska

Pochodzi ze Wschowy w województwie lubuskim. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące w Lesznie. Aktualnie studiuje zarządzanie na I roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jej dwie największe pasje to jeździectwo i podróże.

 .

.

.

.

.

.

.

.

.

kacper szczurek1Kacper Szczurek

Wiceprezes ds. kontaktu z organizacjami w oddziale warszawskiego KoLibra. Urodzony 15 lutego 1991 w Tarnobrzegu. Student Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy informacyjne. Od maja 2012 prezes Studenckiego Koła Naukowego Myśli Wolnościowej. W KoLibrze od lutego 2012, wiceprezes oddziału warszawskiego od października 2012. Interesuje się Szkołą Austriacką Ekonomii oraz lubi podróżować.

 

 

 

.

kacper wilczakKacper Wilczak

Aktualnie jest studentem III roku stosunków międzynarodowych i I roku dziennikarstwa i nauk społecznych. Ekonomią zainteresował go starszy brat podsuwając ciekawą literaturę, gdy był jeszcze w gimnazjum. Interesuje się szczególnie polityką, sprawami zagranicznymi i brydżem sportowym.